iHealthFile Nedir?

iHealthFile yepyeni bir internet sayfası ve internet servisinin adıdır. Site doktorlar ve bilgisayar programcılarının ortak çabası sonucu ortaya çıkmıştır. Bu site aracılığı ile hepimizin hayatını derinden etkileyen sağlık konuları hakkında yazılmış makaleleri bulabilecek, kendi sorunlarınızı forumda paylaşabileceksiniz. Eğer bir sağlık hizmetine gereksinim duyuyorsanız bulunduğunuz yerdeki hastanelerin, eczanelerin, ve ambulans servislerinin adreslerini, telefon ve faks numaralarını sitemizde bulabileceksiniz. Eğer istiyorsanız bazı hastanelerden online randevu da alabileceksiniz.

Bütün bu hizmetlerden daha önemli olarak, iHealthFile size kendi sağlık bilgilerinizi saklamak, ihtiyacınız olduğunda bu bilgilere ulaşmanızı sağlamak ve istediğiniz kişilere bu bilgileri ulaştırmak olanağı sağlıyor. Sağlık bilgilerinizin düzenli bir şekilde saklanmasının sağlığınızın korunması, çocuklarınızın gelişimlerinin takip edilmesi yönünde çok büyük katkıları olacağını düşünüyoruz.

Bu hizmetler sizin için tamamen ücretsiz olacaktır. Siteye üye olurken sizden bir kullanıcı adı ve şifre yaratmanızı istiyoruz. Kullanıcı adı altında sağlık bilgilerinizi bize emanet ederken biz sizin gerçek kimlik bilgilerinizi bilmeyeceğiz. Sitemizde sağlık bilgilerinizi depolarken kişisel bilgilerinizin çalınması ve başkaları ile paylaşılması ihtimalinin olmamasının da sizin bu siteyi tercih etmenizi sağlayacağını düşünüyoruz. Biz sitede olan değişiklikleri ve yeni özellikleri ayrıntılı olarak size duyurmaya devam edeceğiz.

Sitemizden yararlanmanız dileği ile…

 

i-HealthFile nedir ?

i-HealthFile yepyeni bir internet sayfası ve internet servisinin adıdır. Bu site aracılığı ile hepimizin hayatını derinden etkileyen sağlık konuları hakkında yazılmış makaleleri bulabilecek, kendi sorunlarınızı forumda paylaşabileceksiniz. Eğer bir sağlık hizmetine gereksinim duyuyorsanız bulunduğunuz yerdeki hastanelerin, eczanelerin, ve ambulans servislerinin adreslerini, telefon ve faks numaralarını sitemizde bulabileceksiniz. Eğer istiyorsanız bazı hastanelerden online randevu da alabileceksiniz.

Bütün bu hizmetlerden daha önemli olarak, i-HealthFile size kendi sağlık bilgilerinizi saklamak, ihtiyacınız olduğunda bu bilgilere ulaşmanızı sağlamak ve istediğiniz kişilere bu bilgileri ulaştırmak olanağı sağlıyor. Sağlık bilgilerinizin düzenli bir şekilde saklanmasının sağlığınızın korunması, çocuklarınızın gelişimlerinin takip edilmesi yönünde çok büyük katkıları olacağını düşünüyoruz.

Bu hizmetler sizin için tamamen ücretsiz olacaktır. Siteye üye olurken sizden bir kullanıcı adı ve şifre yaratmanızı istiyoruz. Kullanıcı adı altında sağlık bilgilerinizi bize emanet ederken biz sizin gerçek kimlik bilgilerinizi bilmeyeceğiz. Sitemizde sağlık bilgilerinizi depolarken kişisel bilgilerinizin çalınması ve başkaları ile paylaşılması ihtimalinin olmamasının da sizin bu siteyi tercih etmenizi sağlayacağını düşünüyoruz. Biz sitede olan değişiklikleri ve yeni özellikleri ayrıntılı olarak size duyurmaya devam edeceğiz. Sitemizden yararlanmanız dileği ile…

 

Nasıl üye olabilirim?

i-HealthFile’dan yararlanmak için öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Üyelik tamamen ücretsizdir. Üye olma ișlemi çok kısa bir sürede tamamlanabilmekte ve size ait bilgilerin kullanılmadığı bir süreçtir. Biz i-HeathFile’da sizin güvenliğinizin her şeyden daha önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle üyelik için sadece cinsiyetinizi ve yaşınızı kaydederek üyelik işlemini tamamlıyoruz. Bunun haricinde kendi seçtiğiniz bir kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz gerekmektedir. Sonuçta biz sizi sizin yarattığınız kullanıcı adınız ile bileceğiz. Bildiğiniz gibi günümüzde kişisel bilgilerin internet sitelerindeki kişisel hesaplardan çalınması çok ciddi bir sorun halindedir. Biz bunu önlemek amacı ile sizin üyelik bilgileriniz içinde size ulaşılmasını sağlayacak hiçbir bilgi depolamayacak ve bu bilgileri başkaları ile paylaşmayacağız. Sizin kişisel bilgilerinizin korunmasi bizim bir numaralı görevimizdir.

Üyeliğinizi başlattıktan sonra sitedeki sağlık bilgileri içeren yazıları okuyabilir ve bunların kendi hesabınızda saklayabilirsiniz. Üyelik size site içindeki foruma katılma ve başkaları ile fikir alışverişinde bulunma şansı tanıyacaktır. Tabii üyeliğin sağladığı en önemli avantaj, kişisel sağlık bilgilerinizi saklayabileceğiniz modülleri kullanabilmenizdir. Bu modülleri üye olduktan sonra değerlendirip, hangilerine ihtiyacınız olduğuna karar verdikten sonra seçtiğiniz modülleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

“Benim Sağlığım”a girince önce ne yapmalıyım?

“Benim Sağlığım”a girince, daha önce geçirdiğiniz hastalıklar, cerrahiler, kullandığınız ilaçlar ve allerjiler listelenebilir. Bu hastalıkların listelenmesi gerek sizin sağlığınız gerek doktorunuzun bilgilendirilmesi açısından çok önemlidir. Yaptığınız liste ekranın sol yanında düzenli olarak bir takvimle birlikte görülecektir. Takvimdeki tarihin değiştirilmesi durumunda geriye dönük bir tarihteki listeye ulaşılabilmektedir. Girdiğiniz bilgilere ilave yapabilir, hatta yazdığınız maddeleri silebilirsiniz. Bunu yapabilmek için ekranın sol tarafındaki “Tanılar”, “Operasyonlar”, “İlaçlar”, “Alerjiler”e basarak bilgilerini girebilirsiniz.

 

 

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Google Plus
  • Google